124 стаття Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачає відповідальність водіїв за скоєння дорожньо-транспортної пригоди, в якій пошкоджено один або кілька автомобілів, але не завдано шкоди здоров'ю людей.

Послуги адвоката

Ст. 124 КУпАП

"Порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна, -

тягне за собою накладення штрафу в розмірі п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлення права керування транспортними засобами на строк від шести місяців до одного року.»

124 статья КУпАП

 

 

Відповідальність за ст. 124 КУпАП: коментар адвоката

  • Штраф 850 грн., або
  • Позбавлення прав водія від 6 місяців до року;
  • Судовий збір у розмірі 420,4 грн.

Позбавлення прав водія за ДТП на практиці застосовується не часто, як правило, за повторне ДТП або за ДТП з грубим порушенням правил дорожнього руху (проїзд на заборонний сигнал світлофора, порушення подвійної розмітки тощо). Позбавлення прав за ст. 124 КУпАП також можуть застосувати до водіїв-новачків, а також у випадку, якщо у суду викликає питання кваліфікація водія-порушника (наприклад, коли водій плутає педаль газу та гальма, ДТП у процесі паркування тощо).

Поради адвоката по ДТП

Винуватець втік з місця ДТП, що робити?

Винуватець втік з місця ДТП, що робити?

04/02/2022

Винуватець втік з місця ДТП - що робити потерпілому, як шукати винуватця і хто виплачуватиме завдані збитки?

//Детальніше//

Коли можна починати ремонт авто після ДТП?

Коли можна починати ремонт авто після ДТП?

17/10/2021

Коли ремонтувати автомобіль - поради адвоката винуватцю і потерпілому в ДТП, а також при розслідуванні кримінальної справи по ДТП

//Детальніше//

Я винуватець ДТП і з мене вимагають гроші

Я винуватець ДТП і з мене вимагають гроші

11/10/2021

Що робити, якщо потерпілий вимагає відшкодування шкоди при ДТП? Коли простіше заплатити, а коли такі вимоги є незаконними?

//Детальніше//

Читати інші публікації