Коли внаслідок ДТП завдається збитків не просто майну, а й здоров'ю людей, його розслідуванням займається поліція. у межах кримінальної справи. Адвокат за статтею 286 КК України захищає інтереси клієнта, який став учасником ДТП із постраждалими – це може бути сам винуватець аварії або потерпілий.

Ми спеціалізуємося на справах по ДТП більше 10 років. Вивчимо Вашу ситуацію та озвучимо ризики та реальні перспективи кримінальної справи. Попередня консультація безкоштовна, консультація до 30 хвилин – від 350 грн.

 

Термінова допомога адвоката за ст. 286 КК

 

Дзвоніть прямо зараз:

+38063 604 85 73   або   +38093 030 34 24

Послуги адвоката по ст. 286 КК України

+

На місці ДТП слідчо-оперативна група проводить першу слідчу дію у межах кримінальної справи – огляд місця події. За результатами огляду місця події працівники поліції складають протокол, до якого додається схема ДТП. Ці документи надаються на підпис водіям - учасникам ДТП. Адвокат за ст. 286 КК може фіксувати порушення у ході проведення даної слідчої дії та давати свої зауваження. Надалі це допомагає у об'єктивному розслідуванні кримінальної справи щодо ДТП.

+

Через деякий час після ДТП (як правило, за кілька днів) слідчий викликає водіїв – учасників аварії на допит. На даному етапі, поки слідством не встановлено винуватця ДТП, водіїв допитують як свідків. Основне завдання адвоката за ст. 286 КК – правильно підготувати свого клієнта до допиту та простежити за тим, що підписує клієнт на допиті. Не варто давати необдумані свідчення, або ті свідчення, які нав'язує слідчий. У протоколі допиту матиме значення кожне слово, адже на його підставі надалі експерти будуть проводити автотехнічну експертизу.

+

Не варто сподіватися тільки на сумлінність і якість роботи слідчого. Адвокат у кримінальних справах наділений повноваженням проводити власне розслідування та збирання доказів. Це покликане внести певний баланс між стороною обвинувачення (слідство та прокурор) та стороною захисту (підозрюваний та адвокат по ст. 286 Кримінального кодексу).

+

На підставі обраної стратегії захисту адвокат по ст. 286 Кримінального кодексу України надає захист на досудовому слідстві (участь у слідчих діях, підготовка заяв, клопотань) та у суді.

 

 

Підготовка стратегії захисту

адвокат по ст. 286 КК

Після аналізу ситуації та збору доказової бази можна будувати стратегію у справі. Якщо говорити про захист підозрюваного, то можу виділити такі варіанти захисту:

 • закриття справи через відсутність складу злочину;
 • примирення з потерпілим та закриття справи;
 • захист з метою мінімізації покарання.
 • .

Я, як адвокат за статтею 286 Кримінального кодексу України, пояснюю клієнту перспективи та ризики тієї чи іншої стратегії захисту. Клієнт на підставі об'єктивної картини, яку дає йому адвокат, вибирає, за яким напрямом ми працюємо.

Якщо говорити про захист інтересів потерпілого в ДТП, то все залежить від цілей клієнта:

 • домагатися притягнення до кримінальної відповідальності та максимального покарання;
 • вести переговори з метою отримати максимальну компенсацію збитків за короткий термін.

Допомога адвоката у закритті справи за ст. 286 КК

Напевно, ніхто не бажає мати судимість, у тому числі за скоєння ДТП. Тому насамперед винуватець аварії цікавиться, як можна закрити кримінальну справу за статтею 286 КК.

Примирення
з потерпілим

Законом передбачено можливість звільнення від кримінальної відповідальності внаслідок примирення винуватця з потерпілим. Умови:

 • відсутність попередніх судимостей у винуватця;
 • винуватець ДТП не був у стані сп'яніння;
 • у потерпілого тілесні ушкодження середньої тяжкості (ч. 1 ст. 286 КК);
 • повне відшкодування шкоди потерпілому.

Ініціювати примирення можуть: винуватець, потерпілий, адвокат по ст. 286 КК.

За результатами досягнутого примирення сторони звертаються до слідчого із спільною заявою. На його підставі прокурор готує клопотання та передає його до суду.

Судом призначається судове засідання, в рамках якого розглядається питання закриття кримінальної справи зі звільненням від кримінальної відповідальності водія-винуватця.

Відсутність складу злочину
за ст. 286 КК

Склад злочину за 286 статтею Кримінального кодексу включає:

 • порушення водієм правил дорожнього руху, що призвело до ДТП;
 • наявність тілесних ушкоджень у потерпілого середньої тяжкості (або тяжких) або смерть потерпілого;
 • причинно-наслідковий зв'язок між порушенням ПДР і наслідками.

Якщо адвокату за 286 статтею Кримінального кодексу вдається довести відсутність одного із зазначених елементів, то справа підлягає закриттю. Наприклад, якщо доведено, що причиною ДТП є порушення ПДР самим водієм-потерпілим. У разі ДТП із пішоходами справи закривають якщо буде встановлено:

 • пішохід сам порушив ПДР (переходив дорогу в невстановленому місці, або різко вискочив на пішохідний перехід);
 • водій не мав технічної можливості уникнути наїзду на пішохода.
захист потерпілого в ДТП

Захист інтересів потерпілого за ст. 286 КК

Потерпілий у кримінальній справі є найуразливішим учасником процесу. Адвокати за ст. 286 КК вважають захист прав потерпілого найважчим завданням. Більшість проблем криються у корумпованості правоохоронних органів. Потерпілий стикається з такими труднощами:

+

Законом не встановлено граничного терміну розслідування кримінальної справи. Терміни встановлені лише з моменту пред'явлення підозри винуватцю. Але якщо винуватець увійшов у змову зі слідством, то підозру можуть не пред'являти, а справу розслідувати місяцями та роками. Завдання адвоката у кримінальних справах за ст. 286 КК не залишати дане порушення без реакції – оскаржити бездіяльність слідства у вищестоящі органи, слідчому судді. Без боротьби з боку потерпілого справа може просто канути в небуття.

+

Деякі водії, замість того, щоб домовитися з потерпілим і компенсувати завдані збитки, спрямовують свої кошти «в інше русло». Як наслідок – потерпілий раптово дізнається, що справу закрили, а винуватець залишиться безкараним. Залишати це так просто не можна – слід боротись. Адвокат по статті 286 КК допоможе оскаржити ухвалу про закриття кримінальної справи за ДТП.

+

Якщо винуватець обрав стратегію щодо доведення відсутності складу злочину, то потерпілому слід готуватися до правової битви. Для цього слід звернутися за допомогою до автоадвоката, який допоможе зі збором доказової бази та добиватиметься доведення справи до суду та притягнення винуватця до відповідальності.

Вартість послуг адвоката у кримінальних справах по ст. 286 КК:

Найменування послуги Вартість
усна консультація до 30 хвилин 350 грн.
ознайомлення зі справою та розробка стратегії ведення справи від 4000 грн.
представництво інтересів на слідчих діях від 2000 грн.
представництво інтересів у судах (за одне засідання) 2500 грн.
автотехнічна експертиза від 8000 грн.

Дивитись усі ціни

Поради адвоката по ДТП

Винуватець втік з місця ДТП, що робити?

Винуватець втік з місця ДТП, що робити?

04/02/2022

Винуватець втік з місця ДТП - що робити потерпілому, як шукати винуватця і хто виплачуватиме завдані збитки?

//Детальніше//

Коли можна починати ремонт авто після ДТП?

Коли можна починати ремонт авто після ДТП?

17/10/2021

Коли ремонтувати автомобіль - поради адвоката винуватцю і потерпілому в ДТП, а також при розслідуванні кримінальної справи по ДТП

//Детальніше//

Я винуватець ДТП і з мене вимагають гроші

Я винуватець ДТП і з мене вимагають гроші

11/10/2021

Що робити, якщо потерпілий вимагає відшкодування шкоди при ДТП? Коли простіше заплатити, а коли такі вимоги є незаконними?

//Детальніше//

Читати інші публікації