Суд виніс постанову про визнання Вас винним за керування у стані алкогольного, наркотичного сп'яніння або за відмову від огляду? Не опускайте руки, можливо, не все втрачено. Апеляція на постанову суду за статтею 130 КУпАП може бути подана протягом 10 календарних днів з моменту винесення постанови.

Ми займаємось захистом прав автомобілістів більше 10 років. Вивчимо Вашу ситуацію і скажемо, чи є сенс оскаржити рішення, або справа завідомо програшна.

 

Термінова допомога адвоката в апеляції по ст. 130 КУпАП

 

Дзвоніть прямо зараз:

+38063 604 85 73   або   +38093 030 34 24

Що потрібно для підготовки апеляції?

Насамперед потрібно отримати текст постанови суду. Після вивчення та ознайомлення з мотивами суду необхідно підготувати свої доводи для апеляції на постанову суду за 130 статтею.

Отримання судового рішення - це окремий квест, оскільки у день розгляду справи суд майже ніколи не видає письмовий текст свого рішення. Закон дає судді три дні на вручення тексту постанови водієві. Але на практиці буває, що і на п'ятий, і на сьомий день вона ще не готова. Я рекомендую не зволікати, і в день розгляду судом першої інстанції справи написати та подати до канцелярії заяву на отримання повного тексту рішення суду за ст. 130 КУпАП.

Навіщо поспіх? Справа в тому, що термін на оскарження обчислюється не з моменту отримання водієм копії рішення, а з моменту його проголошення судом у судовому засіданні. Якщо пропустити строк, доведеться просити суд апеляційної інстанції його відновити.

Підстави для апеляційного оскарження постанови суду за ст. 130 КУпАП

апеляція по 130 статті

В апеляційній скарзі необхідно викласти суть своєї незгоди з рішенням суду першої інстанції, вказати у чому виявляється його незаконність. Ключові підстави для скасування рішення:

1. Неповне чи неправильне вивчення судом обставин справи.

У судах колосальне навантаження на суддів, є гостра нестача кадрів. У зв'язку з цим страждає якість розгляду справ, зокрема справ за 130 статтею. Як правило, справи про адміністративні правопорушення розглядають конвеєрним підходом - на один час призначається 20-30 справ. Якщо водій не звертається за допомогою до адвоката, то найчастіше на розгляд справи відводиться до 3-5 хвилин. І багато обставин, які могли б бути підставою для того, щоб закрити справу за 130 статтею, залишаються недослідженими судом.

В апеляційній скарзі слід викласти ті обставини справи, на які суд першої інстанції не звернув увагу, але вони мають значення для правильного розгляду справи. Наприклад, поліцейські часто не фіксують належним чином факт відмови водія від проходження медичного огляду – вона (відмова) або взагалі відсутня на відеозаписі з бодікамери, або по суті не є відмовою (наприклад, водій каже: «Я згоден пройти огляд, але не на драгері а в медустанові»).

2. Неправильне застосування судом норм закону.

Процедура та порядок притягнення до адміністративної відповідальності за водіння у стані алкогольного чи наркотичного сп'яніння регламентована нормативними актами. У разі невідповідності висновків суду першої інстанції положенням нормативних актів, про це слід обов'язково вказати в апеляційній скарзі на постанову суду за 130 статтею.

У справах за ст. 130 КУпАП слід звернути увагу на такі нормативні акти:

  • Кодекс України про адміністративні правопорушення;
  • Інструкція про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного або іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затверджена наказом МОЗ та МВС від 09.11.2015 № 1452/73;
  • Інструкція щодо порядку оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції, затверджена наказом МВС від 06.11.2015 № 1376

Термін на подання апеляції на постанову суду за 130 статтею КУпАП

Строк становить 10 календарних днів з моменту оголошення судом першої інстанції рішення. Зверніть увагу, що термін оскарження не залежить від того, чи був водій на судовому засіданні.

Не повідомлення водія про дату розгляду справи, або несвоєчасне повідомлення (буває, що повістка надходить вже після розгляду справи), є самостійними причинами скасування постанови. Це є підставою для продовження терміну подання апеляційної скарги на ухвалу за 130 статтею. Для цього разом зі скаргою подається клопотання про поновлення строку апеляційного оскарження.

Процедура апеляційного оскарження

суд першої інстанції

Після підготовик апеляції її необхідно підписати, за необхідності додати додаткові докази. Скарга оформляється в одному екземплярі і подається через суд першої інстанції.

Багато водіїв, які вирішують подавати апеляційну скаргу на постанову суду за 130 статтею самостійно, керуються положеннями Кодексу адміністративного судочинства України, в якому сказано, що скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції. Але у справах про адміністративні правопорушення слід керуватися положеннями іншого кодексу – Кодексу України про адміністративні правопорушення. Він передбачає, що скарга подається через суд першої інстанції. (той, що розглядав справу), який згодом надішле вашу скаргу разом із матеріалами справи до вищого суду.

Судовий збір під час подання апеляції не сплачується.

Допомога адвоката при подачі апеляції за 130 статтею КУпАП

Допомога адвоката полягає в наступному:

  • Отримання тексту постанови суду та ознайомлення зі справою про адміністративне правопорушення;
  • Аналіз матеріалів справи та виявлення підстав для оскарження постанови суду за ст. 130 КУпАП;
  • Підготовка апеляційної скарги та клопотання про відновлення строків на оскарження (при пропуску строку);
  • Захист інтересів водія в суді апеляційної інстанції під час розгляду скарги.

Вартість послуг адвоката по статті 130 КУпАП:

Найменування послуги Вартість
усна консультація до 30 хвилин 350 грн.
виїзд до суду на ознайомлення з матеріалами справи та оцінки перспектив 2000 грн.
підготовка та подача апеляційної скарги 4000 грн.
представництво інтересів в суді (за одне засідання) 2000 грн.

Димитись всі

Приклади судових рішень із нашої практики на користь клієнта

постанова Київського апеляційного суду по ч. 2 ст. 130 стор.1 постанова Київського апеляційного суду по ч. 2 ст. 130 стор.2 постанова Київського апеляційного суду по ч. 2 ст. 130 стор. 3 постанова Київського апеляційного суду по ч. 2 ст. 130 стор.6 постанова Київського апеляційного суду по ч.3 ст. 130 стор.1 постанова Київського апеляційного суду по ч.3 ст. 130 стор.2 постанова Київського апеляційного суду по ч.3 ст. 130 стор.3 постанова Київського апеляційного суду по ч.3 ст. 130 стор.4

Блог автоадвоката

де знаходяться права після позбавлення?

Як дізнатися де знаходяться права після позбавлення?

29/09/2021

Місцезнаходження ваших водійських прав залежить від того коли, ким і за яких обставин вони були вилучені.

//Детальніше//

Чи можна їздити після позбавлення прав?

Чи можна їздити після позбавлення прав?

18/09/2021

Скільки можна їздити на машині після позбавлення прав і чи можна їздити після подачі апеляції

//Детальніше//

коли буде суд?

Як дізнатися коли буде суд по ДТП

09/09/2021

На судову повістку краще не сподіватися, а самостійно моніторити призначення справи до розгляду в суді

//Детальніше//